55FB1511-12-7L-0CS2494
- Артикул производителя:
- 55FB1511-12-7L-0CS2494
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
- Краткое описание:
- HOOK-UP DL STRND 12AWG BLACK
- Производитель :
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up, Dual Wall, Shielded
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 37/28
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.143" (3.63mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.008" (0.20mm)
- Jacket Color :
- Black
- Length :
- Operating Temperature :
- 150°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 12 AWG