55FA0511-14-7L-CS2170
Артикул производителя:
55FA0511-14-7L-CS2170
Производитель/Бренд:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Краткое описание:
HOOK-UP DUAL STRND 14AWG VIOLET
Производитель :
Категория товара :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/27
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.095" (2.41mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Violet
Length :
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
14 AWG