55FA0411-18-7L-CS1922
- Артикул производителя:
- 55FA0411-18-7L-CS1922
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
- Краткое описание:
- HOOK-UP DUAL STRND 18AWG VIOLET
- Производитель :
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up, Dual Wall
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 19/30
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.080" (2.03mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.004" (0.09mm)
- Jacket Color :
- Violet
- Length :
- Operating Temperature :
- 150°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 18 AWG