PT-XDT70-S15C
- Артикул производителя:
- PT-XDT70-S15C
- Производитель/Бренд:
- Piezo Electric Technology
- Краткое описание:
- PIEZO MOTOR, STAGE, ACTUATOR 15M
- Производитель :
- Piezo Electric Technology
- Категория товара :
- Electric Actuators/Cylinders
- Acceleration :
- Accuracy :
- ±2µm
- Approval Agency :
- Construction :
- Duty Cycle :
- Features :
- Feedback Type :
- Incremental Encoder
- Gear Reduction Ratio :
- Ingress Protection :
- Load Force (Dynamic) :
- 0.71ozf (196.0mN)
- Load Force (Static) :
- 0.55lbf (2.5N)
- Motor Type :
- Piezoelectric
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Product Status :
- Active
- Speed :
- 0.39 in/s (10.0 mm/s)
- Stroke Length :
- 0.591" (15.00mm)
- Termination Style :
- Connector
- Type :
- Linear Actuator
- Voltage - Rated :
- 5VDC