55A1111-16-9-9CS2275
Артикул производителя:
55A1111-16-9-9CS2275
Производитель/Бренд:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Краткое описание:
HOOK-UP DL WALL STRND 16AWG WHT
Производитель :
Категория товара :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/29
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.102" (2.59mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.008" (0.20mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG