E64/10/50-3C96-A630-P
- Артикул производителя:
- E64/10/50-3C96-A630-P
- Производитель/Бренд:
- Ferroxcube
- Краткое описание:
- PLANAR E CORES
- Производитель :
- Ferroxcube
- Категория товара :
- Ferrite Cores
- Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
- Core Type :
- E
- Diameter :
- Effective Area (Ae) mm² :
- Effective Length (le) mm :
- Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
- Effective Permeability (µe) :
- Finish :
- Uncoated
- Gap :
- Height :
- 0.402" (10.20mm)
- Inductance Factor (Al) :
- Initial Permeability (µi) :
- Length :
- 2.520" (64.00mm)
- Material :
- 3C96
- Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- E 64 x 10 x 50
- Tolerance :
- Width :
- 2.000" (50.80mm)