PDUMNH20HVAT
- Артикул производителя:
- PDUMNH20HVAT
- Производитель/Бренд:
- Tripp Lite
- Краткое описание:
- PDU MONITORED 20A C13 8 OUTLET
- Производитель :
- Tripp Lite
- Категория товара :
- Power Distribution, Surge Protectors
- AC Outlets :
- 1
- Approval Agency :
- CSA, NOM, UL
- Connector - AC Input :
- NEMA L6-20P (2)
- Connector - AC Output :
- NEMA L6-20R
- Cord Length :
- 10' (3.05m)
- Current - Max :
- 20A
- Energy :
- Features :
- Auto Transfer Switch, Load Meter
- Housing Material :
- Metal
- Media Lines Protected :
- Mounting Type :
- Rack, Horizontal
- Overload Protection :
- None
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- North America
- Type :
- PDU (Power Distribution Unit)
- Voltage - Input :
- 208V, 240V