1589H70F1
- Артикул производителя:
- 1589H70F1
- Производитель/Бренд:
- Hammond Manufacturing
- Краткое описание:
- POWER STRIP 70" 20A 10OUT 6'C
- Производитель :
- Hammond Manufacturing
- Категория товара :
- Power Distribution, Surge Protectors
- AC Outlets :
- 10
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Connector - AC Input :
- NEMA 5-20P
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R
- Cord Length :
- 6' (1.83m)
- Current - Max :
- 20A
- Energy :
- Features :
- Housing Material :
- Aluminum
- Media Lines Protected :
- Mounting Type :
- Bench, Rack, Wall
- Overload Protection :
- Circuit Breaker(s)
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- North America
- Type :
- PDU (Power Distribution Unit)
- Voltage - Input :
- 120V