PICOGLF60W48V240VS
- Артикул производителя:
- PICOGLF60W48V240VS
- Производитель/Бренд:
- AIMS Power
- Краткое описание:
- 6000 WATT INVERTER CHARGER
- Производитель :
- AIMS Power
- Категория товара :
- DC to AC (Power) Inverters
- AC Outlets :
- Hardwire
- Connector - AC Output :
- None (Hardwire)
- Connector - Voltage Input :
- Terminals, Junction Box
- Features :
- Power - Output Continuous :
- 6 kW
- Power - Output Surge :
- 18 kW
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Remote Capability :
- Yes
- Size :
- 27.88" L x 8.88" W x 7.63" H (708.2mm x 225.6mm x 193.8mm)
- Type :
- Inverter
- Voltage - Input :
- 48VDC, 240VAC
- Voltage - Output :
- 120VAC, 240VAC