350INV60-120-240-9G
- Артикул производителя:
- 350INV60-120-240-9G
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- 6KW DC/AC INVERTER; VIN = 240-43
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- DC to AC (Power) Inverters
- AC Outlets :
- Hardwire
- Connector - AC Output :
- None (Hardwire)
- Connector - Voltage Input :
- Terminals
- Features :
- Frequency Control
- Power - Output Continuous :
- 6 kVA
- Power - Output Surge :
- 8 kVA
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Remote Capability :
- No
- Size :
- 14.72" L x 14.25" W x 6.38" H (374.0mm x 362.0mm x 162.1mm)
- Type :
- Inverter
- Voltage - Input :
- 350VDC
- Voltage - Output :
- 120VAC, 240VAC