3239-20-1-0500-011-1-TS
- Артикул производителя:
- 3239-20-1-0500-011-1-TS
- Производитель/Бренд:
- CNC Tech
- Краткое описание:
- HOOK-UP STRND 20AWG GRN/YEL 250'
- Производитель :
- CNC Tech
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 21/33
- Features :
- High Temperature, Oil Resistant
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.088" (2.24mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Silicone Rubber
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.025" (0.63mm)
- Jacket Color :
- Green, Yellow
- Length :
- 250.0' (76.2m)
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- UL Style 3239
- Voltage :
- 3000V
- Wire Gauge :
- 20 AWG