11047-18-1-0500-011-1-TS
- Артикул производителя:
- 11047-18-1-0500-011-1-TS
- Производитель/Бренд:
- CNC Tech
- Краткое описание:
- HOOK-UP STRND 18AWG GRN/YEL 50'
- Производитель :
- CNC Tech
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 19/0.0092"
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.090" (2.29mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Polyphenylene Ether (PPE)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.009" (0.23mm)
- Jacket Color :
- Green, Yellow
- Length :
- 50.00' (15.24m)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 105°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- UL Style 11047
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 18 AWG