3266-18-1-0500-002-1-TS
- Артикул производителя:
- 3266-18-1-0500-002-1-TS
- Производитель/Бренд:
- CNC Tech
- Краткое описание:
- HOOK-UP STRND 18AWG 300V WHT 50'
- Производитель :
- CNC Tech
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 34/0.0071"
- Features :
- Oil Resistant
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.083" (2.11mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Polyethylene (XLPE), Irradiated
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.015" (0.38mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- 50.00' (15.24m)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 125°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- UL Style 3266
- Voltage :
- 300V
- Wire Gauge :
- 18 AWG