10368-30-1-0500-010-1-TS
- Артикул производителя:
- 10368-30-1-0500-010-1-TS
- Производитель/Бренд:
- CNC Tech
- Краткое описание:
- HOOK-UP STRND 30AWG VIO 100'
- Производитель :
- CNC Tech
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 7/0.0039"
- Features :
- Oil Resistant
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.031" (0.79mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Polyethylene (XLPE), Irradiated
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.009" (0.23mm)
- Jacket Color :
- Violet
- Length :
- 100.0' (30.5m)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 105°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- UL Style 10368
- Voltage :
- 300V
- Wire Gauge :
- 30 AWG