3135-16-1-0500-006-1-TS
- Артикул производителя:
- 3135-16-1-0500-006-1-TS
- Производитель/Бренд:
- CNC Tech
- Краткое описание:
- HOOK-UP STRND 16AWG BRN 25'
- Производитель :
- CNC Tech
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 26/0.0100"
- Features :
- High Temperature, Oil Resistant
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.119" (3.02mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Silicone Rubber
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.031" (0.80mm)
- Jacket Color :
- Brown
- Length :
- 25.00' (7.62m)
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 200°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- UL Style 3135
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 16 AWG