55A0811-10-2-F871
- Артикул производителя:
- 55A0811-10-2-F871
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Краткое описание:
- HOOK-UP DL WALL STRND 10AWG RED
- Производитель :
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up, Dual Wall
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 37/26
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.134" (3.40mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.009" (0.23mm)
- Jacket Color :
- Red
- Length :
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 10 AWG