MOC8204300
- Артикул производителя:
- MOC8204300
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 60 mA
- Current - Output / Channel :
- 2mA
- Current Transfer Ratio (Max) :
- Current Transfer Ratio (Min) :
- 20% @ 10mA
- Input Type :
- DC
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Output Type :
- Transistor with Base
- Package / Case :
- 6-DIP (0.300", 7.62mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Rise / Fall Time (Typ) :
- Supplier Device Package :
- 6-DIP
- Turn On / Turn Off Time (Typ) :
- 5µs, 5µs
- Vce Saturation (Max) :
- 400mV
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.2V
- Voltage - Isolation :
- 5300Vrms
- Voltage - Output (Max) :
- 400V