RV1S9160ACCSP-100C#KC0
- Артикул производителя:
- RV1S9160ACCSP-100C#KC0
- Производитель/Бренд:
- Renesas Electronics America Inc
- Краткое описание:
- HI-SPD OPTOCPLR SO-5
- Производитель :
- Категория товара :
- Optoisolators - Logic Output
- Common Mode Transient Immunity (Min) :
- 50kV/µs
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 20mA
- Current - Output / Channel :
- 10 mA
- Data Rate :
- 15Mbps
- Input Type :
- DC
- Inputs - Side 1/Side 2 :
- 1/0
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output Type :
- Push-Pull, Totem Pole
- Package / Case :
- 6-SOIC (0.173", 4.40mm Width), 5 Leads
- Product Status :
- Active
- Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
- 60ns, 60ns
- Rise / Fall Time (Typ) :
- 5ns, 5ns
- Supplier Device Package :
- 5-SO
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.55V
- Voltage - Isolation :
- 3750Vrms
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V