NCT3705U-475 TR
Артикул производителя:
NCT3705U-475 TR
Краткое описание:
IC REG LIN 4.75V 500MA SOT23-5
Current - Output :
500mA
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
PSRR :
70dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.75V
Voltage Dropout (Max) :
0.75V @ 500mA