PQ12RD8SJ00H
- Артикул производителя:
- PQ12RD8SJ00H
- Производитель/Бренд:
- Sharp Microelectronics
- Краткое описание:
- IC REG LINEAR 12V 800MA TO220-4
- Производитель :
- Sharp Microelectronics
- Категория товара :
- Voltage Regulators - Linear
- Control Features :
- Current - Output :
- 800mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- Current - Supply (Max) :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 80°C
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- TO-220-4
- Product Status :
- Obsolete
- Protection Features :
- PSRR :
- Supplier Device Package :
- TO-220-4
- Voltage - Input (Max) :
- 20V
- Voltage - Output (Max) :
- 20V
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 12V