16STRBLUGXL25
Артикул производителя:
16STRBLUGXL25
Производитель/Бренд:
Remington Industries
Краткое описание:
HOOK-UP STRND 16AWG 60V BLUE 25'
Производитель :
Remington Industries
Категория товара :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up, Automotive
Conductor Material :
Copper, Bare
Conductor Strand :
19/29
Features :
Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket (Insulation) Diameter :
0.102" (2.59mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyethylene (XLPE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.019" (0.48mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
60V
Wire Gauge :
16 AWG