DI78L10ZAB
- Артикул производителя:
- DI78L10ZAB
- Краткое описание:
- Linear VR, 30.0V, 6.000mA
- Current - Output :
- 100mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 6 mA
- Current - Supply (Max) :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
- PSRR :
- 45dB (120Hz)
- Supplier Device Package :
- TO-92
- Voltage - Input (Max) :
- 30V
- Voltage - Output (Max) :
- 10.4V
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 10V
- Voltage Dropout (Max) :
- 1.7V @ 40mA