DI62062.5S1
- Артикул производителя:
- DI62062.5S1
- Производитель/Бренд:
- Diotec Semiconductor
- Краткое описание:
- Linear VR, 7V, 0.003mA
- Производитель :
- Diotec Semiconductor
- Категория товара :
- Voltage Regulators - Linear
- Control Features :
- Current - Output :
- 200mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 3 nA
- Current - Supply (Max) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TJ)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Product Status :
- Active
- Protection Features :
- PSRR :
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3 (TO-236)
- Voltage - Input (Max) :
- 6V
- Voltage - Output (Max) :
- 2.525V
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 2.5V
- Voltage Dropout (Max) :
- 0.71V @ 100mA