LDI1117-1.2D
Артикул производителя:
LDI1117-1.2D
Производитель/Бренд:
Diotec Semiconductor
Краткое описание:
Volt. Reg. 20V..1.176V, 1.224V
Производитель :
Diotec Semiconductor
Категория товара :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Current Limit
Current - Output :
1.35A
Current - Quiescent (Iq) :
10 mA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
75dB (120Hz)
Supplier Device Package :
8-SO
Voltage - Input (Max) :
15V
Voltage - Output (Max) :
1.224V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.2V
Voltage Dropout (Max) :
1.25V @ 1A