LDI1117-1.5D
Артикул производителя:
LDI1117-1.5D
Краткое описание:
Volt. Reg. 20V..1.485V, 1.515V
Control Features :
Current Limit
Current - Output :
1.35A
Current - Quiescent (Iq) :
10 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
PSRR :
75dB (120Hz)
Supplier Device Package :
8-SO
Voltage - Input (Max) :
15V
Voltage - Output (Max) :
1.515V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.5V
Voltage Dropout (Max) :
1.25V @ 1A