DI78L24DAB
- Артикул производителя:
- DI78L24DAB
- Производитель/Бренд:
- Diotec Semiconductor
- Краткое описание:
- Volt. Reg. 40V..23V, 25V
- Производитель :
- Diotec Semiconductor
- Категория товара :
- Voltage Regulators - Linear
- Control Features :
- Current - Output :
- 100mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 6.5 mA
- Current - Supply (Max) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Protection Features :
- Over Current, Over Temperature, Short Circuit
- PSRR :
- 37dB (120Hz)
- Supplier Device Package :
- 8-SO
- Voltage - Input (Max) :
- 40V
- Voltage - Output (Max) :
- 25V
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 24V
- Voltage Dropout (Max) :
- 1.7V