LDI1117-3.3H
Артикул производителя:
LDI1117-3.3H
Краткое описание:
Volt. Reg. 20V..3.267V, 3.333V
Control Features :
Current Limit
Current - Output :
1.35A
Current - Quiescent (Iq) :
10 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
Supplier Device Package :
SOT-223
Voltage - Input (Max) :
15V
Voltage - Output (Max) :
3.333V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
1.25V @ 1A