LDI75L3.3UA
Артикул производителя:
LDI75L3.3UA
Производитель/Бренд:
Diotec Semiconductor
Краткое описание:
VR, SOT-89, 24V, 3.234V, 3.366V
Производитель :
Diotec Semiconductor
Категория товара :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Current - Output :
100mA
Current - Quiescent (Iq) :
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-243AA
Product Status :
Active
Protection Features :
PSRR :
Supplier Device Package :
SOT-89
Voltage - Input (Max) :
24V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.055V @ 1mA