LD6805K/33H,115
Артикул производителя:
LD6805K/33H,115
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
NEXPERIA LD6805K/33H - FIXED POS
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Категория товара :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current, Transient Voltage
PSRR :
75dB (1kHz)
Supplier Device Package :
DFN1010C-4
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.25V @ 150mA