TS78L15ACY RMG
- Артикул производителя:
- TS78L15ACY RMG
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- IC REG LINEAR 15V 100MA SOT89
- Производитель :
- Категория товара :
- Voltage Regulators - Linear
- Control Features :
- Current Limit
- Current - Output :
- 100mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 6.6 mA
- Current - Supply (Max) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- TO-243AA
- Product Status :
- Active
- Protection Features :
- Over Current, Over Temperature
- PSRR :
- 39dB (120Hz)
- Supplier Device Package :
- SOT-89
- Voltage - Input (Max) :
- 35V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 15V
- Voltage Dropout (Max) :
- 1.7V @ 100mA (Typ)