44A0111-16-9-MX
- Артикул производителя:
- 44A0111-16-9-MX
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Краткое описание:
- HOOK-UP DL STRND 16AWG WHT 1=1FT
- Производитель :
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up, Dual Wall
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 19/29
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.072" (1.83mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0031" (0.080mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Enter Number of Feet in Order Quantity
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 16 AWG