TS2937CM33 RNG
- Артикул производителя:
- TS2937CM33 RNG
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO263
- Производитель :
- Категория товара :
- Voltage Regulators - Linear
- Control Features :
- Current Limit
- Current - Output :
- 500mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- Current - Supply (Max) :
- 25 mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Product Status :
- Active
- Protection Features :
- Over Voltage, Thermal Shutdown, Transient Voltage
- PSRR :
- Supplier Device Package :
- TO-263AB (D²PAK)
- Voltage - Input (Max) :
- 26V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 3.3V
- Voltage Dropout (Max) :
- 0.7V @ 500mA