TS2940CW33 RPG
- Артикул производителя:
- TS2940CW33 RPG
- Краткое описание:
- IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223
- Current - Output :
- 1A
- Current - Quiescent (Iq) :
- 15 mA
- Current - Supply (Max) :
- 110 mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-261-4, TO-261AA
- Supplier Device Package :
- SOT-223
- Voltage - Input (Max) :
- 26V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 3.3V
- Voltage Dropout (Max) :
- 0.8V @ 800mA