LDI812C-3.3UA
Артикул производителя:
LDI812C-3.3UA
Производитель/Бренд:
Diotec Semiconductor
Краткое описание:
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT89
Производитель :
Diotec Semiconductor
Категория товара :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Current - Output :
50mA
Current - Quiescent (Iq) :
1.8 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-243AA
Product Status :
Active
Protection Features :
PSRR :
49dB (120Hz)
Supplier Device Package :
SOT-89
Voltage - Input (Max) :
16V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.41V @ 10mA