LDI1117-3.3D
Артикул производителя:
LDI1117-3.3D
Краткое описание:
IC REG LINEAR 3.3V 1.35A 8SO
Current - Output :
1.35A
Current - Quiescent (Iq) :
10 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
PSRR :
75dB (120Hz)
Supplier Device Package :
8-SO
Voltage - Input (Max) :
15V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
1.25V @ 1A