DI78L3.3UAB
- Артикул производителя:
- DI78L3.3UAB
- Краткое описание:
- IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT89
- Current - Output :
- 100mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 6 mA
- Current - Supply (Max) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-243AA
- PSRR :
- 49dB (120Hz)
- Supplier Device Package :
- SOT-89
- Voltage - Input (Max) :
- 30V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 3.3V