DI78L10UAB
- Артикул производителя:
- DI78L10UAB
- Производитель/Бренд:
- Diotec Semiconductor
- Краткое описание:
- IC REG LINEAR 10V 100MA SOT89
- Производитель :
- Diotec Semiconductor
- Категория товара :
- Voltage Regulators - Linear
- Control Features :
- Current - Output :
- 100mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 6 mA
- Current - Supply (Max) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- TO-243AA
- Product Status :
- Active
- Protection Features :
- Over Temperature, Short Circuit
- PSRR :
- 45dB (120Hz)
- Supplier Device Package :
- SOT-89
- Voltage - Input (Max) :
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 10V