DI62062.8S1
- Артикул производителя:
- DI62062.8S1
- Краткое описание:
- IC REG LINEAR 2.8V 200MA SOT23-3
- Current - Output :
- 200mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TJ)
- PSRR :
- 49dB (120Hz)
- Voltage - Input (Max) :
- 6V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 2.8V
- Voltage Dropout (Max) :
- 0.71V @ 100mA