LD6805K/185H115
Артикул производителя:
LD6805K/185H115
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
IC REG LINEAR FIXED LDO REG
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Категория товара :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
35 µA
Current - Supply (Max) :
150 µA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-UDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Transient Voltage
PSRR :
75dB (1kHz)
Supplier Device Package :
4-UDFN (1.0x1.0)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.85V
Voltage Dropout (Max) :
0.25V @ 150mA