24UL1007TPCBLU25
Артикул производителя:
24UL1007TPCBLU25
Производитель/Бренд:
Remington Industries
Краткое описание:
#24 UL1007 300V TOPCOAT BLU 25'
Производитель :
Remington Industries
Категория товара :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
7/32
Features :
Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket (Insulation) Diameter :
0.056" (1.42mm)
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
105°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 1007
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG