TS5204CQ33 RFG
- Артикул производителя:
- TS5204CQ33 RFG
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- IC REG LINEAR 3.3V 80MA 6DFN
- Производитель :
- Категория товара :
- Voltage Regulators - Linear
- Control Features :
- Current Limit
- Current - Output :
- 80mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- Current - Supply (Max) :
- 3.1 mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- 6-VDFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Protection Features :
- Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
- PSRR :
- 65dB (100Hz)
- Supplier Device Package :
- 6-DFN (2x2)
- Voltage - Input (Max) :
- 16V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 3.3V
- Voltage Dropout (Max) :
- 0.6V @ 80mA