TS2938CS50 RLG
- Артикул производителя:
- TS2938CS50 RLG
- Краткое описание:
- IC REG LINEAR 5V 500MA 8SOP
- Control Features :
- Inhibit
- Current - Output :
- 500mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 300 µA
- Current - Supply (Max) :
- 50 mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Supplier Device Package :
- 8-SOP
- Voltage - Input (Max) :
- 26V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 5V
- Voltage Dropout (Max) :
- 0.6V @ 500mA