20STRORASXL1000
- Артикул производителя:
- 20STRORASXL1000
- Производитель/Бренд:
- Remington Industries
- Краткое описание:
- HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 1000'
- Производитель :
- Remington Industries
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up, Automotive
- Conductor Material :
- Copper, Bare
- Conductor Strand :
- 7/28
- Features :
- Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.096" (2.44mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Polyethylene (XLPE)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- Jacket Color :
- Orange
- Length :
- 1000.0' (304.8m)
- Operating Temperature :
- 125°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Voltage :
- 60V
- Wire Gauge :
- 20 AWG