20UL1015STRGRE500
- Артикул производителя:
- 20UL1015STRGRE500
- Производитель/Бренд:
- Remington Industries
- Краткое описание:
- HOOK-UP STRND 20AWG GREEN 500'
- Производитель :
- Remington Industries
- Категория товара :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 10/30
- Features :
- Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.100" (2.54mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.030" (0.76mm)
- Jacket Color :
- Green
- Length :
- 500.0' (152.4m)
- Operating Temperature :
- 105°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- UL Style 1015
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 20 AWG