FAN5240MTCX
- Артикул производителя:
- FAN5240MTCX
- Производитель/Бренд:
- Fairchild Semiconductor
- Краткое описание:
- SWITCHING CONTROLLER
- Производитель :
- Fairchild Semiconductor
- Категория товара :
- Special Purpose Regulators
- Applications :
- Controller, AMD Mobile Athlon™, Duron™
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 28-TSSOP
- Voltage - Input :
- 6V ~ 24V
- Voltage - Output :
- 0.93V ~ 2V