BUK100-50GL,127
- Артикул производителя:
- BUK100-50GL,127
- Производитель/Бренд:
- Freescale Semiconductor - NXP
- Краткое описание:
- IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 TO220AB
- Производитель :
- Категория товара :
- Power Distribution Switches, Load Drivers
- Current - Output (Max) :
- 13.5A
- Fault Protection :
- Over Temperature, Over Voltage
- Features :
- Input Type :
- Non-Inverting
- Interface :
- On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Output Configuration :
- Low Side
- Output Type :
- N-Channel
- Package / Case :
- TO-220-3
- Product Status :
- Obsolete
- Ratio - Input:Output :
- 1:1
- Rds On (Typ) :
- 85mOhm
- Supplier Device Package :
- TO-220AB
- Switch Type :
- General Purpose
- Voltage - Load :
- 50V (Max)