NX18P3001UKZ
- Артикул производителя:
- NX18P3001UKZ
- Производитель/Бренд:
- Freescale Semiconductor - NXP
- Краткое описание:
- IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 12WLCSP
- Производитель :
- Категория товара :
- Power Distribution Switches, Load Drivers
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Fault Protection :
- Over Temperature, UVLO
- Features :
- Slew Rate Controlled
- Input Type :
- Interface :
- On/Off
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration :
- High Side
- Output Type :
- N-Channel
- Package / Case :
- 12-UFBGA, WLCSP
- Product Status :
- Obsolete
- Ratio - Input:Output :
- 1:1
- Rds On (Typ) :
- 62mOhm
- Supplier Device Package :
- 12-WLCSP (1.6x1.3)
- Switch Type :
- USB Switch
- Voltage - Load :
- 3V ~ 30V