NCP382LMN15AATXG
- Артикул производителя:
- NCP382LMN15AATXG
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- IC DISTR LOAD SWITCH 2CH 8DFN
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- Power Distribution Switches, Load Drivers
- Current - Output (Max) :
- 1.5A
- Fault Protection :
- Features :
- Input Type :
- Interface :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output Configuration :
- Output Type :
- Package / Case :
- 8-VDFN Exposed Pad
- Product Status :
- Obsolete
- Ratio - Input:Output :
- Rds On (Typ) :
- 95mOhm
- Supplier Device Package :
- 8-DFN (3x3)
- Switch Type :
- General Purpose
- Voltage - Load :
- 2.5V ~ 5.5V