MC20XS4200BFK
- Артикул производителя:
- MC20XS4200BFK
- Производитель/Бренд:
- Freescale Semiconductor
- Краткое описание:
- HIGH-SIDE SWITCH, 24V, DUAL 20MO
- Производитель :
- Freescale Semiconductor
- Категория товара :
- Power Distribution Switches, Load Drivers
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Fault Protection :
- Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, UVLO
- Features :
- Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
- Input Type :
- Interface :
- SPI
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output Configuration :
- High Side
- Output Type :
- N-Channel
- Package / Case :
- 23-PowerQFN
- Product Status :
- Active
- Ratio - Input:Output :
- 1:1
- Rds On (Typ) :
- 20mOhm (Max)
- Supplier Device Package :
- 23-PQFN (12x12)
- Switch Type :
- General Purpose
- Voltage - Load :
- 8V ~ 36V
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V