TPS272C45ARHFR
- Артикул производителя:
- TPS272C45ARHFR
- Производитель/Бренд:
- Texas Instruments
- Краткое описание:
- 36-V, 45-M, 3-A, 2-CH, INDUSTRIA
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория товара :
- Power Distribution Switches, Load Drivers
- Current - Output (Max) :
- 5.8A
- Fault Protection :
- Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Over Voltage, UVLO
- Features :
- Load Discharge, Slew Rate Controlled
- Input Type :
- Non-Inverting
- Interface :
- On/Off
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration :
- High Side
- Output Type :
- N-Channel
- Package / Case :
- 24-VFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Ratio - Input:Output :
- 1:1
- Rds On (Typ) :
- 45mOhm
- Supplier Device Package :
- 24-VQFN (5x4)
- Switch Type :
- General Purpose
- Voltage - Load :
- 6V ~ 36V